מה זאת מערכת ERP?

מערכת ERP  היא מערכת לתכנון משאבי ארגון. היא משמשת לעיבוד נתונים ממנהלתיים, טיפול בצורכי עיבודה הנתונים בארגון והיא מכילה את תוכנת פיורטי הפופולארית שכל עסק משתמש בה. תוכנה זאת כוללת בתוכה תוכנה להנהלת חשבונות, תוכנה למלאי רכב ולוגיסטיקה, מערכת לשירות לקוחות, מערכת לניהול משאבי אנוש ועוד.

מהי מערכת ERP?

מערכת אי אר פי היא מערכת לתכנון משאבי אנוש שכל ארגון חייב. היא לרוב מוטמעת בעסקים בינוניים וגדולים ואף ארגונים וחברות, והיא מקלה מעוד את העבודה וכן עוזרת בהתנהלות העסק בשגרת היום יום, לכן רוב העסקים והארגונים לא מוותרים עליה במהלך עבודתם והיא חלק בלתי נפרד מהם.

מערכת ERP

מתי יש צורך במערכת ERP?

כאשר יש לך צורך באחד מהגורמים הבאים, אתה חייב בעסק שלך מערכת ERP על מנת שעבדותך תהיה יעילה  וטובה יותר.

כלים בסיסיים שמפריעים לצמיחה של העסק- אם חסרים לך הכלים הבסיסיים לצמיחת העסק אתה חייב מערכת ERP  בעסק. באמצעות מערכת ERP  בעסק תוכל להתפתח ולצמוח הן מבחינת התרחבות בעסק והן מבחינת השוק עצמו.

מערכות נפרדות- ככל שטכנולוגיה מתקדמת כך מערכות נפרדות לא פועלות טוב יחידו. לכן במקום לבזבז זמן וכסף על תוכנות נפרדות שלא נותנות מענה, כדאי להשקיע במערכת ERP טובה שתיתן לך תוצאות.

אי עמידה בצפיות של הלקוחות- במצב בו אינך עומד בציפיות הלקוחות צריך להידלק לך נורה. אי עמידה בציפיות הלקוחות עלולה לגרום ללקוחות שלך לעבור למתחרים שלך ולך להפסדים עצומים לעסק. לכן אם אתה נתקל במצב זה הזמן לעבור למערכת אי אר פי.

למי מתאימה מערכת ERP?

מערכת אי אר פי מתאימה לחברות ועסקים בינוניים וגדולים. היא עוזרת בניהול העסק מרחוק וגם מקרוב וכן עוזרת בניהול נכון ויעיל של העסק. משתמשי המערכת העיקריים הם לרוב העודים בשירות לקוחות, המזכירות, סוכני השטח, המחסנאים ומנהלי הסניפים.

מה יתרונות מערכת ERP?

במערכת אי אר פי שהינה מערכת לתכנון משאבי ארגון בעסק ניתן למצוא יתרונות רבים. יתרונות אלה כוללים:

ניהול נכון של המלאי– באמצעות מערכת זאת ניתן לנהל בצורה יעילה ונכונה את המלאי של הארגון. להבין את מצב העסק ולקבל תמונה מלאה כיצד לעבוד ואיך להתנהל נכון אונליין.

יצירת סדר בארגון- ניתן ליצור סדר בארגון ואף לנהל אותו בצורה יעילה ונכונה עם מעט מאוד טעויות.

לחסוך בכ"א- ניתן לחסוך בכ"א ובזמן רב הודות לניהול נכון עם המערכת וקבלת מידע זמין אונליין.

מערכת אינטראקטיבית- הודות למערכת אי אר פי ניתן לייעל את עבודת הארגון והתנהלות הארגון באמצעות קישור בין העובדים והאגפים השונים בארגון, סנכרון הנתונים ועוד.

הודות לתכונות אלה ניתן לייעל את עבודת הארגון או העסק טוב יותר ואף למנוע מצבים של טעויות או כפילויות שונות בהתנהלות הארגון, וכך לגרום לרווחיות העסק והתנהלות נכונה של העסק ושל העובדים.

לעוד מאמרים באתר: